Obavijest kandidatima o upisu u Gimnaziju Tituša Brezovačkog

Autor: Karmen Pužar, 27. 4. 2020.

Dragi osmaši,

zgrada Gimnazije Tituša Brezovačkog stradala je u potresu 22. ožujka 2020. i trenutno se odvijaju radovi na sanaciji oštećenja kako bi se nastava što prije odvijala normalno. Jednu godinu nastava će se odvijati u zgradi I. gimnazije u Novom Zagrebu, Avenija Dubrovnik 36. Povratak u obnovljenu zgradu predviđen je za jednu godinu, 1. rujna 2021.

Razredbeni ispit za upis u Gimnaziju Tituša Brezovačkog održat će se 16. srpnja 2020. godine u 9,00 sati - u XV. gimnaziji (Jordanovac 8).

Razredbeni ispit za učenike s teškoćama u razvoju: 1. srpnja 2020. u 12,30 (XV. gimnazija, Jordanovac 8)

Informacije o upisima možete dobiti na telefon: 095 787 88 88 ili e-mail gtbravnatelj@gmail.com

Bodovni prag za upis u Gimnaziju Tituša Brezovačkog: 77 bodova

Poveznice:

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021.:

Pravilnik o provođenju posebnih provjera znanja

O razredbenim ispitima za upis u Gimnaziju Tituša Brezovačkog

Od školske godine 2018./2019. kandidati za upis u Gimnaziju Tituša Brezovačkog polažu razredbeni ispit iz matematike i hrvatskoga jezika.

Razredbeni ispit iz matematike obuhvaća Nastavni plan i program za osnovnu školu, no prema uputi Ministarstva ove će godine u razredbenome ispitu, uz sve ostalo gradivo, biti gradivo samo prvoga polugodišta 8. razreda (kvadrat binoma, korijeni, Pitagorin poučak). Ispituju se kompetencije iz područja: brojevi, algebra, geometrija, statistika i vjerojatnost (računske operacije s realnim brojevima; odnosi među brojevima, omjeri i postotci; operacije s algebarskim izrazima; proporcionalnost i obrnuta proporcionalnost, linearna funkcija; linearne jednadžbe i sustavi; ravninska i prostorna geometrija; mjerenje u geometriji; koordinatni sustav u ravnini; prikazivanje i analiza podataka; vjerojatnost slučajnog događaja).

Razredbeni ispit iz hrvatskoga jezika obuhvaća Nastavni plan i program za osnovnu školu, no prema uputi Ministarstva ove godine u razredbenome ispitu neće biti gradivo 8. razreda. Ispituje se znanje iz područja: pravopis, promjenjive  i nepromjenjive  vrste riječi, glasovne promjene, gramatičko ustrojstvo rečenice, vrste rečenica, nezavisnosložene rečenice, zavisnosložene rečenice, teorija književnosti (vrste rima, stilska izražajna sredstva...).

Na temelju razredbenoga ispita (provjere posebnih znanja) kandidat može ostvariti 5 bodova koji se izražavaju na dvije decimale.

Razredbeni ispit nije eliminacijski.

Ako 16. srpnja 2020. razredbenom ispitu pristupi manje od 104 kandidata, ispit se neće provesti zbog epidemiološke situacije, nego će se pristupnicima upisati 5 bodova pa će time steći pravo upisa u Gimnaziju Tituša Brezovačkog.

Za primjere zadataka razredbenog ispita kliknite na opširnije.

Upisnice se primaju samo 27.7.2020. od 8,00 do 14,00 u prostoru I. gimnazije (južni ulaz), a možete ih poslati i elektroničkim putem, na adresu gtbravnatelj@gmail.com. Za više informacija nazovite 095 787 88 88.

Nakon što kanditat potvrdi svoj upis vlastoručnim potpisom i potpisom roditelja/skrbnika na upisnici dostupnoj na stranici Upisi.hr, dužan je dostaviti je srednjoj školi zajedno s ostalom potrebnom dokumentacijom, kandodat je upisan u prvi razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. Ako kandidat zbog opravdanih razloga nije u mogućnosti u propisanim rokovima dostaviti potpisanu upisnicu, dužan ju je dostaviti njegov roditelj/skrbik - osobno ili elektroničkim putem. Upisnicu elektroničkim putem može poslati samo roditelj/skrbnik, a u e-poruci dužan je dostaviti i svoj osobni kontakt (broj telefona, mobitela) kako bi ga škola mogla kontaktirati. Učenik se tom prilikom može izjasniti o izbornim predmetima i odabiru stranih jezika.

Vijesti o upisima 2020./2021. pratite u našoj rubrisi UPISI 2020.

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Tituša Brezovačkog Zagreb / Habdelićeva 1 , HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr / ured@gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr