Humanitarna akcija za Kristijana Horvata

Autor: Karmen Horvat, 29. 4. 2013.

U tijeku je akcija za humanitarnu pomoć organizirana za Kristijana Horvata. Kiki ima 18 godina i obolio je od rijetke, smrtonosne bolesti odumiranja svih mišića i živaca cijelog tijela (bolest motoričkih neurona) te mu prijeti smrt gušenjem. Klasična medicina nema lijeka za navedenu bolest i njegova je jedina šansa za život alternativno liječenje (elektroakupunktura, akupresura, refleksoterapija, a sve uz visokoproteinsku prehranu). Nažalost, troškovi takvog liječenja su vrlo visoki (6000 eura mjesečno), a ne mogu se refundirati putem HZZO-a. Predviđeno je liječenje u minimalnom trajanju godine dana.

U sklopu akcije organizira se 11. svibnja u Sportskom centru Vrapče, Bolnička 49 a, Zagreb, cjelodnevno druženje uz sportski i zabavni program, a s ciljem skupljanja donacija za Kristijana pod naslovom "Mladost za mladost".

U sklopu druženja organizira se i malonogometni turnir, kao i turnir u odbojci. Inicijativu su pokrenuli Kristijanovi prijatelji iz osnovne škole te je zamišljeno da se okupe mladi iz osnovnih i srednjih škola, te da iznos kotizacije bude doniran za Kristijanovo liječenje.

Ovim se puem pozivaju svi učenici na sudjelovanje u ovoj akciji: skupite svoje ekipe i sudjelujte u turniru! S obzirom na humanitarni karakter akcije, u turnirima mogu sudjelovati i muške i ženske ekipe, a neće biti problema čak i ako su kombinirane!

Kontakt osoba za prijavu ekipa i sve dodatne informacije je Ivan Santro, mob 095 866 00 81 (mladić koji je i pokrenuo inicijativu).

Vremena je ostalo malo, stoga požurite s prijavom svoje ekipe!

U sklopu zabavnog dijela nastupit će Massimo, Colonija, Cinkuši, Tamburaši Remeta... ali i mnogi drugi izvođači.

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Tituša Brezovačkog Zagreb / Habdelićeva 1 , HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr / ured@gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr