Svi na humanitarni koncert "Bilo jednom u Titušu"!

Autor: Karmen Pužar, 10. 3. 2014.

Poštovani učenici i roditelji!

Prije 383 godine završena je izgradnja zgrade u Habdelićevoj ulici u kojoj su bili smješteni siromašni učenici prve zagrebačke gimnazije na Katarinskome trgu, što nas čini jednom od najstarijih odgojno-obrazovnih ustanova u Zagrebu i Hrvatskoj. Ove školske godine naša gimnazija obilježava 23 godine od osnutka i promjene imena: iz Osma gimnazija u Gimnazija Tituša Brezovačkog.

Pozivamo vas na proslavu dana naše škole, na svečanost koja će se održati 21. ožujka 2014. godine u dvorani kina SC-a u Savskoj 25, u 18,00 sati. Tom prigodom naši učenici pripremaju sedmi humanitarni koncert za štićenike Kuće svetog Josipa iz Hrvatskog Leskovca, djecu bez odgovarajuće roditeljske skrbi. Budući da je sv. Josip zaštitnik obitelji, a ova ju djeca nažalost nemaju, vjerujemo da bi naši učenici i njihovi roditelji rado pripomogli u organizaciji koncerta i prikupljanju sredstava za dobrobit onih kojima je pomoć potrebna. Jednako tako, prikupljat ćemo sredstva i za Herminu, učenicu naše škole, kojoj predstoji 18. operacija u životu.

Učenici dramske radionice pod vodstvom profesorica Marte Lukić i Sandre Vukić te učenici glazbene radionice pod vodstvom profesorice Tine Cote, u kojoj sudjeluju školski zbor te mladi pjevači, pripremili su i osmislili dramsko-glazbeni spektakl.

Kupovinom ulaznice koja stoji 30 kuna pomažete plemenita nastojanja učenika i profesora naše škole koji žele scenskim spektaklom naziva „Bilo jednom u Titušu“ prikupiti što više novca za štićenike Kuće sv. Josipa i za Herminu. Svoje ulaznice naručite putem e-maila gtbadmi@gmail.com.

Pozovite roditelje i prijatelje na koncert kako bismo se svi zajedno uključili u humanitarna nastojanja naše i vaše škole.

Vaš bi dolazak našim učenicima, našim prijateljima iz Kuće svetog Josipa i Hermini puno značio i oplemenio značajnu obljetnicu škole.

Vidimo se na koncertu!

Učenici, profesori i svi djelatnici Gimnazije Tituša Brezovačkog

« Travanj 2024 »

Gimnazija Tituša Brezovačkog Zagreb / Habdelićeva 1 , HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr / ured@gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr