Budi i ti dio kviza Ponos domovine!

Autor: Karmen Horvat, 27. 11. 2012.

Ovogodišnji projekt Udruge Ponos domovine zamišljen je kao kviz znanja tročlanih ekipa srednjih škola, a odvija se pod pokroviteljstvom Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa. Natjecanje će se održati na području cijele Hrvatske, a pobjednici regionalnih natjecanja sudjelovat će u finalnom natjecanju u Zagrebu.

Riječ je o natjecanju u formi kviza za polaznike srednjoškolskih programa kojim  se provjerava znanje vezano uz Domovinski rat i odgoj, Hrvatsku povijest i zemljopis, ekologiju, religiju, moral i etiku i slično. Uz to se ne smije zanemariti ni važnost sportskog duha i zajedništva te je sastavni dio projekta i sportsko natjecanje.  Naime, poznato je kako su rezultati  u  bazičnim  atletskim  disciplinama  iz  naraštaja  i  naraštaja  sve  lošiji.  Uzroci  su mnogobrojni, a jedan je zasigurno nedovoljna tjelesna aktivnost uzrokovana sjedenjem uz kompjutere i televiziju. Nedostatak sportskih terena, sustavne brige i odgoja te roditeljskog nadzora posljedice su premještanja društvenog života u kafiće uz cigarete i piće. Zbog toga je natjecanje ekipno kako bi njegovali zajedništvo te ukazivali na promjene poremećenog sustava društvenih vrijednosti.

S ciljem motivacije natjecatelja i medijske promidže, pobjedničkoj ekipi omogućit će se sudjelovanje  u  projektu  Ponos  Europe!  Najboljim  ekipama  pripast  će  i  druge  vrijedne nagrade  primjerene  današnjoj  informatičkoj  dobi  (laptop  računala,  digitalni  receiveri, mobiteli…). Finalisti će tijekom dvodnevnog boravka u Zagrebu posjetiti neke od najvažnijih državnih institucija (Sabor ili Vladu RH). Uz potporu Ministarstva obrane omogućen će im biti i posjet ZB Pleso jer je cijeli projekt ujedno i promidžba vojničkog poziva i zanimanja.

Saznajte sve o testiranju znanja na stranicama Udruge Ponos domovine ili u priloženom dokumentu.

Priloženi dokumenti:
Preporuka_za_sudjelovanje_srednjim_skolama,2012.jpg (783.84 KB)
Ponos_domovine.pdf (357.93 KB)

« Svibanj 2024 »

Gimnazija Tituša Brezovačkog Zagreb / Habdelićeva 1 , HR-10000 Zagreb / www.gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr / ured@gimnazija-osma-tbrezovackog-zg.skole.hr